eZoo.pl & Jooble

Zapraszamy do odwiedzin

ADOPTUJ MNIE

ADOPCJEE

Aktualna lista zwierząt do adopcji:
kliknij tutaj.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Miejsce na reklamę

Chcesz się reklamować na stronie naszego sklepu ? - moduł do uzgodnienia.
Zadzwoń lub wyślij e-mail poprzez formularz kontaktowy.

Cena: około 3 zł  / dzień

VET - INFO

Masz pytania do naszego konsultanta - lekarza weterynarii ?
Skonsultuj się z Nim wysyłając e-mail na adres: kontakt


Wszelkie opinie - sugestie  (dot. wysyłki oraz produktów) prosimy kierować na e-mail: kontakt
Odpowiedzi na Państwa sugestie oraz zapytania znajdują się tutaj.


VET - ODPOWIEDZI

Odpowiedzi na pytania zadane naszemu konsultantowi - lekarzowi weterynarii znajdziecie Państwo tutaj.

VET - NOWOŚCI
Podpowiedzi co do nowości znajdziecie Państwo tutaj.

VET - PORADY

* Twój Pupil zażywa antybiotyki?
* Zakaźne zapalenie otrzewnej kotów – FIP
* Zwiększ odporność swojego Pupila- najpierw odrobaczenie
* Plaga pcheł w domach

 

PROLACTINO 30 TABLETEK ( ciąża urojona pies suka )

Dostępność:: dostępny eZoo - Zobacz odpowiedniki oraz opinie Użytkowników
Wysyłka:: do 48 godzin
Cena:: 35,00 zł 35.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
Producent: VET EXPERT
Kod produktu: 0000004031

Opis

 ProlactiNO

Wskazania : Preparat wspomagający wskazany dla suk z objawami typowymi dla tzw. ciąży urojonej .
Skład : minerały oraz
Dodatki :
Niepokalanek pospolity ( Vitex agnus-castus L ) 20:1 200mg
Wyciąg z pietruszki ( Petroselinum ) 10:1 50 mg
Mniszek lekarski ( Taraxacum officinale ) 10:1 25 mg
Kasztanowiec ( Aesculus hippocastanum L ) źródło escyny 20 mg
ProlactiNO - Mechanizm działania
Mechanizm działania karmy uzupełniającej ProlactiNO opiera się na opisanym w literaturze naukowej działaniu poszczególnych składników tego preparatu :
Zawarty w preparacie wyciąg z niepokalanka pospolitego ( Vitex angus-castus ) ma działanie przeciw prolaktynowe , ponieważ zawarte w nim substancje czynne ( diterpeny ) wiążą się z receptorami dopaminowymi i w ten sposób hamują uwalnianie prolaktyny tj. hormonu pobudzającego laktację . Prolaktyna jest głównym hormonem odpowiedzialnym za powstawanie objawów ciąży urojonej u suk , dlatego spadek jej poziomu może spowodować zmniejszenie pobudzenia gruczołów mlekowych suki do produkcji mleka . W przeprowadzonych in vitro i in vivo badaniach wykazano , że niepokalanek hamuje uwalnianie prolaktyny i wiąże się z receptorami dopaminowymi ( Jarry i wsp., 1994, Sliutz i wsp., 1993; Wuttke i wsp., 2003), a także hamuje wydzielanie prolaktyny u szczurów ( Wintherhof, 1993 ) i ludzi . Zawarty w preparacie wyciąg z pietruszki ma działanie moczopędne . Pobudzanie usuwania wody z jest korzystne u suk w ciąży urojonej , ponieważ ogranicza obrzęk gruczołów mlekowych oraz hamuje laktację . Pietruszka posiada silne właściwości moczopędne , ponieważ zmniejsza aktywność Na+/K+ ATP -azy w korze i rdzeniu nerek . Takie hamowanie zmniejsza wchłanianie zwrotne Na+ do komórek , ogranicza wydzielanie K+ , zwiększa stężenie K+ w przestrzeni między komórkowej oraz w efekcie hamuje bierny przepływ K+ poprzez połączenia ścisłe między komórkami . Zahamowanie aktywności pompy Na+ /K+ prowadzi do zmniejszenie wchłaniania zwrotnego Na+ i K+  , do osmotycznego napływu wody do światła kanalików nerkowych i w efekcie do diurezy (Kreydiyyeh i Usta, 2002).
Moczopędne działanie posiada również wyciąg z liści mniszka lekarskiego . Wynika ono przede wszystkim z wysokiej zawartości potasu i innych składników mineralnych , których wydalanie przez nerki niesie za sobą pobudzanie wody przez nerki . W przeprowadzonych na szczurach badaniach wykazano , że działanie to jest równie silne jak działanie klasycznego leku moczopędnego furosemidu , aczkolwiek pozbawione jest jego skutków ubocznych czyli nadmiernej utraty potasu z organizmu (Rácz-Kotilla et al., 1974).
Escyna pochodząca z kasztanowca ( Aesculus hippocastanum ) ma przede wszystkim działanie przeciwobrzękowe . Powoduje ona wzrost wrażliwości m.in. kanałów wapniowych na jony , co powoduje wzrost napięcia naczyń krwionośnych . Ten wzrost wrażliwości na jony i inne cząsteczki (np. 5-HT) powoduje wzrost kurczliwości naczyń żylnych i w efekcie zmniejszenie wychodzenia z nich płynów do tkanki śródmiąższowej . Poza tym efektem uszczelniania małych naczyń krwionośnych . Escyna zmniejsza wywołaną przez niedotlenienie aktywację komórek śródbłonka naczyń , a ta aktywacja jest początkiem kaskady reakcji zapalnej , której jednym z elementów jest obrzęk . Hamowanie aktywacji komórek śródbłonka jest więc de facto formą działania przeciwzapalnego , a co za tym idzie działania przeciwobrzękowego (Sirtori, 2001). To ostatnie jest u suk w ciąży urojonej o tyle istotne , że pozwala zmniejszyć obrzęk gruczołów mlekowych i ograniczyć wielkość laktacji . Podsumowując , karma uzupełniająca ProlactiNO zawiera substancje czynne o udokumentowanym naukowo mechanizmie działania , których stosowanie może przeciwdziałać objawom ciąży urojonej u suk . Niniejszą opinię przygotowano na prośbę firmy VetPlanet na podstawie recenzowanej literatury naukowej dostępnej w bazach naukowych PubMed oraz Science Direct .
Dawkowanie :
Zalecane jest podawanie 1 tabletki na 5 kg masy ciała .
Stosować maksymalnie 30 dni.
Warunki przechowywania : Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej .
Dodatkowe informacje :
Składniki analityczne :
białko surowe 0,98%, popiół surowy 2,76%, tłuszcz surowy 1,67%,
włókno surowe 34,45%, wilgotność 5,18%, magnez 0,46%.
Białko oznaczone metodą Kjeldahla .

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

29 stycznia 2018

wygodne tabletki dla małych suczek bo dla dużych ras są inne- polecamy szybki serwis ze sklepu ezoo.pl- to miłe zaskoczenie że towar był wcześniej niż opisywany na stronie w necie - PROLACTINO 30 TABL (ciąża urojona )

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl