eZoo.pl & Jooble

Zapraszamy do odwiedzin

ADOPTUJ MNIE

ADOPCJEE

Aktualna lista zwierząt do adopcji:
kliknij tutaj.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Miejsce na reklamę

Chcesz się reklamować na stronie naszego sklepu ? - moduł do uzgodnienia.
Zadzwoń lub wyślij e-mail poprzez formularz kontaktowy.

Cena: około 3 zł  / dzień

VET - INFO

Masz pytania do naszego konsultanta - lekarza weterynarii ?
Skonsultuj się z Nim wysyłając e-mail na adres: kontakt


Wszelkie opinie - sugestie  (dot. wysyłki oraz produktów) prosimy kierować na e-mail: kontakt
Odpowiedzi na Państwa sugestie oraz zapytania znajdują się tutaj.


VET - ODPOWIEDZI

Odpowiedzi na pytania zadane naszemu konsultantowi - lekarzowi weterynarii znajdziecie Państwo tutaj.

VET - NOWOŚCI
Podpowiedzi co do nowości znajdziecie Państwo tutaj.

VET - PORADY

* Twój Pupil zażywa antybiotyki?
* Zakaźne zapalenie otrzewnej kotów – FIP
* Zwiększ odporność swojego Pupila- najpierw odrobaczenie
* Plaga pcheł w domach

 

PROPICAL 5 L ( bydło porody ketoza energetyczny )

Dostępność:: dostępny eZoo - Zobacz odpowiedniki oraz opinie Użytkowników
Wysyłka:: do 3 dni
Cena:: 132,00 zł 132.00
ilość szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]
Producent: VET-AGRO
Kod produktu: 0000013822

Opis

 

PROPICAL 5 L

 

PROPICAL 5 L  to płynny preparat profilaktyczny do uzupełniania niedoborów mineralno-energetycznych u krów w okresie okołoporodowym . Działa glukozotwórczo , antyketogennie , uzupełnia niedobór wapnia . Zawiera odpowiednio zbilansowane jony : propionowy , wapniowy , magnezowy , kobaltowy , które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu krów w okresie okołoporodowym .
Składniki mineralne preparatu po podaniu doustnym są wchłaniane z przewodu pokarmowego w następstwie czego dochodzi do uzupełnienia ich niedoborów w organizmie .
Jon propionowy jest prekursorem glukozy w procesie glukogenezy , podany doustnie w stanach niedoboru energetycznego występującego w okresie okołoporodowym zapobiega hipoglikemii i ketozie .
Wapń jest podstawowym składnikiem układu kostnego , warunkuje prawidłowy mechanizm skurczu mięśni , wpływa na akcję serca , reguluje procesy krzepnięcia , uczestniczy w procesach przemiany materii . Spadek poziomu wapnia we krwi krów o dużej wydajności mlecznej poniżej poziomu fizjologicznego w okresie okołoporodowym nie może być szybko rekompensowany z rezerw organizmu przez co dochodzi do niedoboru wapnia objawiającego się stanami zalegań i porażeń .
Magnez jest składnikiem warunkującym funkcjonowanie układu nerwowo‑mięśniowego , prawidłową pracę mięśnia sercowego i układu krążenia . Odpowiednie stężenie jonów pierwiastka obniża pobudliwość mięśni szkieletowych i ich napięcie . Eliminuje występowanie skurczów tężcowych . Dodatek magnezu do preparatu zapobiega mogącemu wystąpić po wlewie doustnym niekorzystnemu oddziaływaniu dużej ilości jonów wapnia na pracę mięśnia sercowego i układu krążenia .
Kobalt sprzyja odbudowie i prawidłowemu rozwojowi flory żwaczowej . Jest jednym z podstawowych czynników w procesie syntezy witaminy B12 zachodzącym w organizmie przeżuwaczy .
Glikol propylenowy (składnik vehiculum ) powoduje wzrost stężenia glukozy i hamowanie ketogenezy (powstawania ciał ketonowych ) po dożwaczowym jego podaniu . Efekt glukoplastyczny glikolu propylenowego jest również wynikiem tworzenia się kwasu pirogronowego ( prekursora glukozy ). Badania naukowe wykazują , że dodatek glikolu propylenowego w okresie poporodowym zapobiega i zmniejsza możliwość wystąpienia ketozy , ma korzystny wpływ na wzrost wydajności mlecznej oraz poprawę wskaźników płodności u krów .
PRZED UŻYCIEM WSTRZĄSNĄĆ aby wymieszać osad - prawidłowy .
Preparat podawać w kontrolowanym wlewie doustnym . Lekko unieść głowę zwierzęcia , butelkę po otwarciu głęboko wsunąć w kąt policzka .
Stosowanie profilaktyczne (4 kolejne podania ):
- 12-24 godziny przed wycieleniem
- zabieg powtórzyć bezpośrednio po wycieleniu .
- 12 godzin po wycieleniu
- 24 – 36 godzin po wycieleniu
Stosowanie wspomagające proces leczenia niedoboru wapnia i hipoglikemii i ketozy : trzy kolejne wlewy co 12-24 godziny .
Wspomaganie leczenia stanów hipoglikemii : kilkakrotne wlewy co 24 godziny do uzyskania normalizacji stanu klinicznego zdrowia zwierząt .

 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

11 grudnia 2017

PROPICAL 5 L ( bydło porody ketoza energetyczny ) -przy kilku krowach a szczególnie w okresie okołoporodowym to wygodne opakowanie bo po przelaniu do mniejszej butelki można spokojnie porcjować a cenowo jest spoko i maja szybką wysyłkę w tym ezoo.pl sklepie- my zadowoleni, warto se wpisać hasło BYDŁO albo KETOZA na tej stronie (szukaj w sklepie..) i wtedy pokazuje się szeroki wybór produktów do gospodarstwa z dostawą do domu Kurierem- wygoda

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl