eZoo.pl & Jooble

Zapraszamy do odwiedzin

ADOPTUJ MNIE

ADOPCJEE

Aktualna lista zwierząt do adopcji:
kliknij tutaj.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Miejsce na reklamę

Chcesz się reklamować na stronie naszego sklepu ? - moduł do uzgodnienia.
Zadzwoń lub wyślij e-mail poprzez formularz kontaktowy.

Cena: około 3 zł  / dzień

VET - INFO

Masz pytania do naszego konsultanta - lekarza weterynarii ?
Skonsultuj się z Nim wysyłając e-mail na adres: kontakt


Wszelkie opinie - sugestie  (dot. wysyłki oraz produktów) prosimy kierować na e-mail: kontakt
Odpowiedzi na Państwa sugestie oraz zapytania znajdują się tutaj.


VET - ODPOWIEDZI

Odpowiedzi na pytania zadane naszemu konsultantowi - lekarzowi weterynarii znajdziecie Państwo tutaj.

VET - NOWOŚCI
Podpowiedzi co do nowości znajdziecie Państwo tutaj.

VET - PORADY

* Twój Pupil zażywa antybiotyki?
* Zakaźne zapalenie otrzewnej kotów – FIP
* Zwiększ odporność swojego Pupila- najpierw odrobaczenie
* Plaga pcheł w domach

 

promo ARTHROVET HA COMPLEX 60 TABLETEK ( stawy mobility )

Dostępność:: Do wyczerpania zapasów - Sprawdź odpowiedniki , opinie - po wyczerpaniu zmienimy status dostępności
Wysyłka:: do 48 godzin
Cena:: 54,00 zł 54.00
ilość szt.
Zyskujesz 10 pkt [?]
Producent: VET EXPERT
Kod produktu: 0000004017

Opis

 

ArthroVet HA Complex

Wskazania :
ArthroVet HA Complex przeznaczony jest do profilaktycznego i terapeutycznego stosowania u psów i kotów z zaburzeniami funkcji chrząstek stawowych i stawów . Polecany zarówno młodych w okresie intensywnego wzrostu , jak i z chorobą zwyrodnieniową stawów  ( osteoarthritis ).

Skład : ArthroVet HA Complex

wyciągi z harpagophytum procumbens , awokado i soi 300 mg
chlorowodorek glukozaminy 300 mg
siarczan chondroityny 30 mg
hialuronian sodu 7 mg
L-karnityna 30 mg
glukonian manganu 8,5 mg
glukonian cynku 7 mg
Witamina C 25 mg

ArthroVet HA Complex - Mechanizm działania

Mechanizm działania karmy uzupełniającej ArthroVet HA Complex opiera się na opisanym w literaturze naukowej działaniu poszczególnych składników tego preparatu :

    Preparat  ARTHROVET HA Complaex zawiera trzy główne składniki glukozaminoglikanów ( GAG ) macierzy pozakomórkowej chrząstki stawowej , a mianowicie glukozaminę , chondroitynę (w postaci siarczanu ) oraz kwas hialuronowy . Zwiększenie ich podaży w diecie zwierzęcia może poprawić syntezę endogennych GAG ( glukozamina ) oraz zwiększyć zawartość wody w chrząstce stawowej ( chodnroityna i kwas hialuronowy ), co poprawia jej elastyczność . Korzystne działanie glukozaminy i siarczanu chondroityny u psów z chorobą zwyrodnieniową stawów  zostało potwierdzone w randomizowanych badaniach klinicznych przeprowadzonych z podwójną próbą ślepą ( osteoarthritis ) przez McCarthy i wsp. (2007). W badaniach tych psy otrzymujące glukozaminę i siarczan chondroityny wykazywały istotną klinicznie poprawę indeksów występowania bólu , stopnia obarczania kończyn i stopnia zaawansowania choroby . Preparat ArthroVet Complex zawiera też jako jeden z pierwszych na rynku kwas hialuronowy , który wchłania się po podaniu doustnym (Balogh i wsp., 2008), zaś stosowanie mieszaniny glukozaminy , chondroityny i kwasu hialuronowego zapewnia wyższą skuteczność preparatu niż stosowanie preparatu zawierającego tylko glukozaminę i chondroitynę w leczeniu pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawie kolanowym (Bucci i wsp., 2005). 
    Mieszanina wyciągu z Harpagophytum procubens z niezmydlającymi frakcjami awokado i soi posiada pewne właściwości przeciwzapalne, prawdopodobnie dlatego, że hamuje aktywność dwóch enzymów szlaku zapalnego : cyklooksygenazy i lipooksygenazy , przy czym w przypadku tego pierwszego hamowana jest aktywność głównie COX-2 , a nie COX-1 (Gregory et al., 2008). Związkami czynnymi w wyciągu z Harpagophytum procubens są glikozydy , przede wszystkim harpagozyd . W przeprowadzonych na ludziach badaniach klinicznych stosowano wyciągi zawierające od 2,0 do 2,5% harpagozydu i okazało się, że były one dobrze tolerowane i zmniejszały ból spowodowany przez osteoarthritis (Chantre i wsp., 2000) Kompleksowe badania wpływu ASU na osteoarthritis występujące u psów wykazały , że mieszanina ta może ograniczać rozwój wczesnych zmian zwyrodnieniowych oraz zmian w kości podchrząstkowe j. Psy z osteoarthritis wywołanym przez przecięcie więzadła krzyżowego przedniego otrzymywały codziennie przed okres 8 tygodni ASU w dawce 10 mg/kg m.c. Po zakończeniu okresu badań okazało się, że u psów otrzymujących ASU występowało znacznie mniej wskaźników świadczących o uszkodzeniu macierzy chrząstki , w tym o degradacji agrekanu . Ograniczona była także hiperplazja i klonowanie chondrocytów . Ponadto ASU hamowało także aktywność MMP-13 , który jest główną proteazą odpowiedzialną za degradację kolagenu typu II, a także jest zaangażowana w przebudowę kości podchrząstkowej oraz resorpcję zwapniałych chrząstek w osteoarthritis u psów . Hamowanie aktywności MMP-13 zachodziło przede wszystkim w głębokich warstwach chrząstki , co by mogło tłumaczyć hamowanie rozwijania się zmian zwyrodnieniowych w chrząstkach oraz rozwijanie się nadżerek chrząstek .  Poza hamowaniem MMP-13 ASU hamowało także iNOS ( induktywną formę syntezy tlenku azotu ). Powszechnie uważa się, że tlenek azotu (NO) przyczynia się do rozwoju zmian zapalnych u pacjentów z zapaleniem stawów, zaś zahamowanie jego wytwarzania mogłoby ograniczyć występowanie zmian zapalnych (Boileau i wsp., 2009).
    Mangan , miedź i witamina C mają działanie wspomagające wytwarzanie białek macierzy pozakomórkowej chrząstek stawowych i pełnią funkcję ko-enzymów w syntezie kolagenu . Kwas askorbinowy  ( witamina C ) jest ko-enzymem dla hydroksylaz prolylu i lizylu , czyli enzymów kluczowych syntezie kolagenu . W badaniach in vitro askorbinian oraz kwas askorbinowych zwiększały syntezę białka i proteoglikanów przez chondrocyty chrząstek stawowych (Ameye and Chee, 2006). Mangan jest koenzymem dla enzymów zwanych glikozylotransferazami , które są niezbędne do syntezy proteoglikanów koniecznych do prawidłowego rozwoju zdrowych chrząstek stawowych oraz kości (Keen et al. 1999) Z kolei zależny od miedzi enzym oksydaza lizylu jest niezbędna do wiązania krzyżowego kolagenu i lizyny , które są niezbędne do wytwarzania wytrzymałej i elastycznej tkanki łącznej .
    L-karnityna jest substancją witaminonopodobną , odpowiadającą w organizmach ssaków za przenoszenie kwasów tłuszczowych do wnętrza mitochondriów w komórkach , co umożliwia ich spalanie w procesie beta-oksydacji kwasów tłuszczowych i wytwarzanie energii . Z tego też powodu jest powszechnie stosowana w żywieniu ludzi i zwierząt jako substancja wspomagająca spalenie tłuszczu (Rebouche, 2006). Zasadność jej stosowania u zwierząt zagrożonych nadwagą lub otyłością potwierdzają także badania przeprowadzone na psach (Rand i wsp., 2003).

Dzięki temu karma uzupełniająca ArthtoVet HA Complex zawiera substancje czynne o udokumentowanym naukowo mechanizmie wspomagania stawów u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów .

Dawkowanie :
Zalecane jest podawanie 1 tabletki na 20 kg masy ciała .
Profilaktycznie : pół dawki dziennej.

Warunki przechowywania :
Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej .

Dodatkowe informacje :
Składniki analityczne :
Białko surowe 12,20%, popiół surowy 2,74%, tłuszcz surowy 6,62%, włókno surowe 21,30%, wilgotność 4%.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

4 listopada 2016

wystarczy wpisać w wyszukiwarce tego ezoo.pl tj. w miejscu ( szukaj w sklepie..) hasło ARTHRO albo STAWY czy tez MOBILITY wtedy pokazują się ze 3 strony różnych produktów na problemy stawowe w postaci tabletek proszków przysmaków itp- warto sobie poprzeglądać i jest w czym wybierać, zawsze można sobie na forum poczytać na temat danego suplementu dot. chorych stawów , dysplazji czy zwyrodnień , albo do używania po zabiegach chirurgicznych itd....

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl