do kasy suma: 0,00 zł

VET - odpowiedzi

Od: Kasia2900-7.05.14-22:29
Witam ! Mam problem z moją 7 letnią suką seterką a konkretnie problem nietrzymania moczu. Rok temu była sterylizowana a od 2-m-cy zauważyłam popuszczanie a dwa razy całkowity brak kontroli i pełne zmoczenie.Ponieważ zabieg sterylizacji był już dla mnie dużym wydatkiem finansowym ( do dnia dzisiejszego spłacam raty) jestem przerażona perspektywą kolejnych kosztów związanych z właściwym leczeniem psa. I dlatego chciałabym zapytać czy istnieją ludzkie odpowiedniki (odpowiednio tańsze) niż propalin itp. Czy mogę zastosować ziołowy suplement dla kobiet femurin bądz feminost .Pani farmaceutka twierdziła,że kobiety bardzo sobie chwalą skuteczność obu suplementów.Bardzo proszę o wskazówki i z góry dziękuję za odpowiedz. Małgorzata Radziszewska

Podpowiadam 8.05.14
Takie sytuacje mogą się zdarzać szczególnie po kastracji-sterylizacji u dużych suk, odpowiedniki może sama Pani "wypróbować", lekarz wet. nie może szczególnie drogą mailową polecać takich rozwiązań, my używamy w takich przypadkach preparat INCURIN - tabletki dostępne tylko w gabinetach wet. Jeśli drogą swoich prób "nabędzie" Pani własne spostrzeżenia -proszę podzielić się z nami opinią.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 2014.05.21 12:08, edto1 pisze:

Szanowny Panie Doktorze zakupiłam suplement DOLFOS BIOTYNA dla kota czy mogę go bezpiecznie podawać kotu z wynikami:Leukocyty 15,00 G/l Erytrocyty 7,57 T/l Hemoglobina 7,02 mmol/l Hematokryt 0,36 l/l McV 47 fl McH 0,93 fmol McHc 19,6 mmol/l RDW 22 % Płytki krwi 685 G/l MPV 20 fl Obraz leukocytów wg SchlIlinga: kwasochłonne 8% Segmentowane 78% Limfocyty 14% Obraz krwinek czerwonych: bez zmian oznaczenia biochemiczne: AspAT 13,0 u/l AlAT40 u/l ALP 22,0 u/l Glukoza 114 mg/dl Kreatynina 1,4 mg/dl Mocznik 86,1 mg/dl Białko całkowite 87,0 g/l do tego kot ma zapalenie dziąseł nadmierne linienie i łupież podawane są w tej chwili lespewet ipakitine i clavaseptin.

 

Podpowiadam 21.05.14

W odpowiedzi należy wykluczyć pewne niejasności,  preparat który Pani zakupiła nie koliduje z tymi wynikami, ale należałoby wykluczyć-lub sprawdzić.

1- czy zapalenie dziąseł jest spowodowane kamieniem nazębnym czy też infekcją przejściową, lub np. enzootyczne zap. dziąseł , czy też np. choroba wirusowa -Kaliciwirus-?-jak była szczepiona-tzn. jakie szczepionki były użyte??? Zawsze w takich sytuacjach można używać dla złagodzenia stanu zapalnego np. pasty Dentisept a 20gr-podawanej "pod wargę"-bezpośrednio na dziąsła, lub może trzeba to inaczej leczyć np. tab.Stomorgyl tabletki antybiotykowe -dostępne w gabinetach wet.-lub jeszcze inne leczenie-ale to po konsultacji z lekarzem prowadzącym Który zdiagnozuje przyczynę takiego stanu ?
2-nadmierne linienie może być spowodowane zmianą sierści w okresie zimowo-letnim, lub w upalnym czasie, albo może to jakieś problemy w przyswajaniu karmy???-a co kotek jada? bo można mu zaproponować dodatkowo suplementy zawierające Omega-3-Omega-6, lub inne produkty dermato-protekcyjne np. Efazan-kaps.
3-łupież -należy wykluczyć choroby grzybicze, albo wykąpać w szamponie typu: Hexaderm, lub Malaseb -jeśli byłaby to np. malasezja- lekarz prowadzący podpowie podczas wizyty-?
4-ipakitine-to przy problemach "nerkowych"--lub zamienniki np.Hitofos.....
5-clavaseptin--to przykład antybiotyku do stosowania 2x dziennie wg. masy ciała--tez lekarz powinien po zważeniu ustalić dawkę i czas leczenia do kontroli-??
6-zawsze przy takowych lub podobnych problemach skórnych- polecamy "lepszą" karmę np. z grupy Vetessential--bardzie bogate w składniki odżywcze dla skóry......

Z pozdrowieniami - pozostajemy w kontakcie mailowym Lek.Wet.S.Gut

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W dniu 2014.06.13 12:08, Pani Ania pisze:


Mam suczkę yorka w wieku dwa lata i dwa miesiące. Od dwóch tygodni bardzo często drapie się  po pyszczku. I jestem tym dosyć zaniepokojona.

Pozdrawiam ANIA.

 

Podpowiadam 13.06.14

Domyślam się że jest Pani Klientem eZoo.pl-stąd takie zapytanie-?

Takie objawy mogą sugerować świąd z tytułu;
1-uczulenie kontaktowe
2-uczulenie pokarmowe
3-obecność pcheł lub grzybów itp.
4-obecność kleszczy i zmiany po ukąszeniu po kleszczach...
Uważam że powinna Pani przeanalizować kiedy była ostatnio "odpchlana i
odkleszczana"--? i najlepiej skontaktować się z psem u swojego lekarza
prowadzącego celem dalszej dokładnej diagnostyki.

Z pozdrowieniami: Lek.Wet.Stefan Gut

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 2014.06.13 12:08, Pani Paulina pisze:

 
Dzień dobry
u mojego psa (niekastrowany samiec 10 lat) pojawił się guz hormonozależny - w cytologii z biopsji cienkoigłowej wynik brzmi: hepatoid gland adenoma. Lekarz powiedział, że w tym przypadku rozwiązaniem jest kastracja psa - przy czym może to być kastracja chirurgiczna lub przez preparat Suprelorin. I tu pojawia się mój dylemat, ponieważ guz pojawił się po cieczce, która była u suki za płotem. dlatego też zastanawiam się - czy skoro takie guzy pojawiają się, gdy poziomu testosteronu jest zbyt wysoki, to czy możliwe jest, że pies nie ma naturalnie zbyt wysokiego testosteronu a guz jest wynikiem tylko podniesienia tego testosteronu w efekcie tej cieczki.
I chciałabym się dowiedzieć, czy oznaczenie psu poziomu testosteronu na podstawie badania krwi da odpowiedź na to pytanie - czy pies ma zbyt wysoki testosteron ze względu na wiek, czy testosteron tylko skoczył chwilowo ze względu na cieczkę i wtedy wywołał guza.
Bo jeżeli pies ma zbyt wysoki testosteron naturalnie, to go wykastruję chirurgicznie, natomiast jeśli guz był tylko wynikiem cieczki, to chciałabym tylko doprowadzić do jego wchłonięcia przez użycie Suprelorinu.
W związku z tym proszę o odpowiedź czy mój tok myślenia jest dobry i czy sensowne jest oznaczenie poziomu testosteronu czy tez nie należy decyzji o implancie lub kastracji podejmować na podstawie tego hormonu?
Pozdrawiam,

Paulina W.

 

Podpowiadam 13.6.14

Witam,
Po zapoznaniu się z treścią maila od Pani nasuwa mi się kilka pytań, ale
domyślając się co się wydarzyło podpowiem. Niemniej jednak jeśli coś
nadal będzie niezrozumiałe to proszę pytać postaram się rozwikłać
niejasności;
1-w jakiej lokalizacji pojawił się ten guz i jakiej jest czy był wielkości??
Jeżeli jest to samiec 10-cio letni i nie jest wykastrowany to:
1-powinien być jak najszybciej wykastrowany- tu polecamy kastrację
"chirurgiczną"-owszem produkt Suprelorim jest ciekawym rozwiązaniem ale
uważam że nie najlepszym w tym przypadku-chodzi o wiek psa
2-powinna być zbadana prostata- usg i/lub palpacyjnie-celem wykluczenia
zmian nowotworzenia
3-należy sprawdzić stan okrywy włosowej w okolicy nasady
ogona--pojawiają się charakterystyczne -? zmiany skórne przy
nowotworzeniu w obrębie gr. krokowego-tj.prostaty
4-jesli wykryto by jakiekolwiek zmiany w prostacie + opisywany guz-guzek
po cieczce... u sąsiadującej suczki... - to tym bardziej wskazana
jest kastracja "mechaniczna" niż -"chemiczna"-niby odwracalna po pewnym
czasie...
5-badanie testosteronu jest możliwe, tylko nie mając odpowiedzi na
powyższe zapytania- nie wiem czy jest uzasadnionym wydawanie kasy na
takie badania w tym momencie...o tym decyduje lekarz po przeprowadzeniu
złożonego badania-diagnostyki Pani psa, celem wykluczenia poszczególnych
zagrożeń?
6-jeśli użyjemy Suprelorim - i okaże się że ten guz-guzek znikł, to w tym
wieku zachodzi duża obawa ponownego pojawiania się takich zmian, które w
każdym momencie w tym wieku u psa niekastrowanego mogą stwarzać
niepokój...
7-owszem każdy kastrat ma tendencje do tycia, stąd b. ważnym jest
-kontrolowanie masy ciała i dobieranie odpowiedniej diety i ruch
zwierzaka, Który po kastracji może być bardziej "leniwym", ale na to są
odpowiednie karmy typu diety wet. np. Metabolik - Hillsa, OM - Puriny,
r/d - Hillsa i wiele innych--więcej info na ezoo.pl
8 - gdyby to był mój pies lub Pacjent zaleciłbym kastracje "chirurgiczną"
i obserwował zmiany w obrębie prostaty, może się okazać że po badaniach
prostaty jeśli będzie np. b.powiększona- będzie potrzeba podczas
kastracji- delikatny zabieg korekty prostaty- elektro-kauterem- zaś
wtedy jest inne postępowanie chirurgiczne ze względu na dostęp do tejże
prostaty i jąder-podczas jednej narkozy....tu oszczędzamy wątrobę??

Z pozdrowieniami; Lek.Wet. Stefan Gut

 

Guz jest w okolicy nasady ogona/odbytu - tzn. pod ogonem, ale nie centralnie, tylko raczej na boku. ma ok. 2,5-3 cm.
na tą chwilę planowałam rozwiązać to tak, żeby zrobić psu usg jąder i prostaty - i jeżeli wyjdą jakieś zmiany, to psa wykastrowac chirurgicznie, natomiast jeśli nic nie będzie, to właśnie oznaczyć poziom testosteronu - i jeżeli będzie zbyt wysoki nadal (cieczka była ok. 2 miesiące temu), to wykastrować psa chirurgicznie, a jeśli poziom byłby w normie - użyć Suprelorinu. Nie wiem, czy taki pomysł ma sens, dlatego chciałam się skonsultować.
Dlaczego Suprelorin nie jest dobrym pomysłem w tym wieku?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Paulina W.

 

Szanowna Pani
jeśli ten guzek-guz jest w tej lokalizacji......to nie ma sensu oznaczanie testosteronu tylko jak najszybciej KASTRACJA i to "GHIRURGICZNA"-oby to i już nie było za "późno"--tj.symptom "nowotworzenia komórek : sertoliego prostaty:--natychmiast operować o ile ogólny stan zdrowia na to pozwala! spokojnie po "Bożym Ciele" - wystarczy... konsultować to proszę z lokalnym lekarzem wet... albo przyjechać do nas :))

Pozdrawiam S.Gut

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

brak towaru mino ze na stronie widnieje jako dostepny .. na zwrot pieniedzy czekalem tydzien pozdrawiam

Oceniający nie poleca tego sklepu.

Po wyjaśnieniach zaistniałej sytuacji okazało się, że Towar Anivital który był u nas w magazynie był "przeterminowany", zaś u Importera był chwilowo niedostępny , stąd nie mogliśmy zrealizować tego zamówienia o czym niezwłocznie poinformowaliśmy Klienta. Po wspólnych ustaleniach czekaliśmy ok.tygodnia i okazało się że Importer zawiadomił nas o najbliźszej dostawie dopiero po "Świętach" tj. po 6,04,2015. W takiej sytuacji niezwłocznie skontaktowaliśmy się z Klientem żeby ustalić co robimy dalej z tym zamówienie które było opłacone??-Klient odpowiedział że się zastanowi, następnego dnia zrezygnował z zamówienia. Niezwłocznie zwróciliśmy pieniądze na  konto Zamawiającego. Przykro nam z tego powodu, ale nie zawsze mamy wpływ na takie sytuacje "życiowe", myślę że nas Państwo zrozumiecie.....:)
Zespół eZoo.pl--Zapraszamy na zakupy

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczanymi opiniami Klientów na stronie Ceneo oraz Rzetelny Regulamin - nie mamy nic do ukrycia i na bieżąco odpowiadamy naszym Klientom - Powodzenia

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium